Продавница

Pro Plan – Large athletic adult (пилешко) – 1кг (РЕФУС)

380.00мкд


Pro Plan – Large athletic adult (пилешко) – 1кг (РЕФУС)

За големи и гиганстски раси на возрасни кучињ, одберете PURINA® PRO PLAN® DOG LARGE ATHLETIC ADULT со OPTIBALANCE ™  – богата со пиле за да ги обезбедите нивните нутритивни потреби. OPTIBALANCE ™ е комбинација од специфични хранливи материи на кои одговараат на возраста и тежината на вашето куче, помагајќи му да остане среќно и здраво како дел од неговиот активен животен стил.

PURINA® PRO PLAN® DOG LARGE ATHLETIC ADULT со OPTIBALANCE ™ е направенa со квалитетни парчиња пилешко и вклучува Витамин D и други хранливи состојки, кои обезбедуваат високи нутритивни перформансиати и помогаат во одржувњето на севкупното здравје на возрасните кучиња

PURINA® PRO PLAN® DOG LARGE ATHLETIC ADULT со OPTIBALANCE ™  – богата со пиле, помага во одржувањето на здравите зглобови на вашето куче, помага во грижата за здравјето и поттикнува апсорпција на хранливи материи за да се осигура дека добиваат се што им требаат од нивната храна со секој оброк. Направени со висококвалитетни парчиња пилешко, оваа комплетна сува храна за кучиња содржи сè што на вашето куче му треба за да остане здраво.

пилешко (19%), пченица, сушен протеин од живина, пченка, ориз (8%), животински масти, брашно од соја, пулпа од сушена репка, автолизат, пченкарно глутен брашно, пченкарен гриз, пченично глутен брашно, сушен лосос протеин, минерали, сушени јајце, рибино масло.
Протеини: 28,0%, Содржина на масти: 18,0%, Сиров пепел: 7,5%, Сирови влакна: 2,5%.

Нутриционистички и физиолошки додатоци:
витамин А (20.000 IU / kg), витамин Д3 (650 IU / kg), витамин Е (550 IU / kg), витамин Ц (140 mg / kg), железо сулфат монохидрат (209 mg / kg), калциум јодат [не вода] (2,7 mg / kg), бакар сулфат пентахидрат (42 mg / kg), манган сулфат монохидрат (100 mg / kg), цинк сулфат монохидрат (354 mg / kg), натриум селенит (0,24 mg / kg) ).
Технолошки додатоци:
Антиоксиданси.

Земја на потекло: EU

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница