Продавница

Pro plan Delicate – храна за мачиња (пиле, мисирка, риба) – 1кг (РЕФУС)

455.00мкд


Pro plan Delicate – храна за мачиња (пиле, мисирка, риба) – 1кг (РЕФУС)

PURINA® PRO PLAN® CAT DELICATE ADULT со OPTIDIGEST® – богата со мисирка e комплетна храна за домашни миленици, за возрасни мачки со чувствително варење.

PURINA® PRO PLAN® CAT DELICATE ADULT со OPTIDIGEST® – богата со мисирка диетата ги содржи сите хранливи материи што и се потребни на вашата мачка за дневна виталност и долгорочно здравје. Содржи мешавина од состојки со формулата OPTIDIGEST®, за која е докажано дека го подобрува здравјето на дигестивниот систем благодарение на природните пребиотици.

Создаден е многу вкусен рецепт за да ги задоволи дури и најпребирливите мачки.

Формулата на PURINA® PRO PLAN® CAT DELICATE ADULT со OPTIDIGEST® – богата со мисирка е направена од висококвалитетни состојки содржи ограничен број извори на протеини кои помагаат да се намали ризикот од нетолеранција на храна.

PURINA® PRO PLAN® CAT DELICATE ADULT со OPTIDIGEST® – богата со мисирка:
– Содржи OPTIDIGEST® за здраво варење,
– Формула со избрани протеински извори за промовирање на толеранција на храна,
– Формулација специјално развиена за одржување на здрави бубрези и
– Многу вкусен рецепт

Мисирка (18% **), пченкарно глутенско брашно **, ориз **, дехидриран протеин од мисирка **, концентрат на протеини од грашок **, животинска маст, соја протеин **, скроб од пченка, суво јајце **, пченка **, исушен корен на цикорија (2% *), минерали, рибино масло, хидролизат на месо и производи од животинско потекло, квасеци **.

** Извори на протеини.

Протеини 40%; Масти 18%; Сурова пепел 7,5%; Сурови влакна 1,5%.

Vitamin A    35000 IU/kg
Vitamin D3    1100 IU/kg
Vitamin E    670 IU/kg
Vitamin C    140 mg/kg
Zelezo (II) sulfat monohidrat    100 mg/kg
Kalcijum jodat bezvoden     2.6 mg/kg
Cupric sulfat pentahidrat    15 mg/kg
Mangan sulfat monohidrat    47 mg/kg
Cink sulfat monohidrat    160 mg/kg
Natriumov selenit    0.14 mg/kg

Препорачана дневна количина  (гр./ден)

Тежина на мачка количина
2-4 kg 30-60g
4-6 kg 60-90g
6-8 kg 90-120g

Количината на хранење потребна за одржување на идеалната состојба на телото ќе се разликува, зависно од возраста, активноста и околината. Видете ја телесната тежина на вашата мачка и соодветно прилагодите ги денвните количини на храна.

Чиста, свежа вода за пиење секогаш треба да биде достапна. За здравјето на вашата мачка, консултирајте се редовно со вашиот ветеринар.

Земја на потекло: ЕУ

en_USEnglish
0