Продавница

Purina- Friskies Junior (пилешко) – 1кг (РЕФУС)

230.00мкд


Комплетно избалансирана храна од пилешко месо за кучиња до 12 месечна возраст од познатиот производител “НЕСТЛЕ”

Протеини 25%, Масти 12%

За разлика од возрасните кучиња, на помладите кучиња им треба повеќе енергија за игра и размножување. Friskies Junior е 100% урамнотежена и хранлива храна, со дополнителен протеин и оптимално ниво на витамини што им се потребни на помлади кучиња.

Формулата Friskies Junior е специјално дизајнирана за да помогне во одржувањето на идеалната физичка состојба на вашето кученце. Уникатната студија спроведена од Purina покажува дека миленичињата хранати за идеална физичка состојба, од најмала фаза и во текот на целиот живот можат да уживаат до 2 години со здраво живеење.
Земја на потекло: Унгарија

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница