Продавница

Purina- Friskies Adult Active/Balance (говедско) – 1кг (РЕФУС)

210.00мкд


Комплетно избалансирана храна (говедско) за кучиња над 12 месечна возраст од познатиот производител “НЕСТЛЕ”

Протеини 20%,
Масти 10%

Комплетна храна за домашни миленици, за возрасни кучиња.

Просеците за одржување се засноваат на умерено активни кучиња при нормални температури на животната средина.
Индивидуалните потреби се разликуваат и хранењето треба да се прилагоди како што е потребно за да го одржите вашето куче со здрава телесна тежина.

Состав : месо и животински деривати (8% *), растителни деривати, масла и масти, екстракти од протеини од зеленчук, минерали.
* Еднакво со 16% рехидрирано суво месо и животински деривати, што е еднакво со мин. 4% говедско месо.

Аналитички состојки: протеини 20%, содржина на маснотии 10%, сурова пепел 8%. Сурови влакна 3%, масна киселина Омега-6: 1,7%, масна киселина Омега-3: 0,1%.

Хранливи адитиви: IU / кг: Вит А: 22800; Вит Д3: 1330, Вит. E: 108, mg / kg: Fe (E1): 290; Јас (Е2): 3,7; Cu (E4): 42; Mn (E5): 23; Zn (E6): 470, Se (E8): 0,51. Витамин Б група: 90. Содржи бои и антиоксиданси.

Земја на потекло:ЕУ

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница