Продавница

Royal Canin British Shorthair – 400гр.

650.00мкд


Royal Canin – British Shorthair – 400гр.

Специјално дизајнирана гранула – Овој специјално дизајниран  облик на гранула е прилагодена на широката вилица на британската  мачката. Единствената форма го олеснува фаќањето и го поттикнува џвакањето, со што помага во оралната хигиена на мачката.

Мускулен тон – Прилагоденото ниво на протеини придонесува за одржување на мускулната маса. Збогатен со L-карнитин, вклучен во здравиот метаболизам.

Здрави коски и зглобови – Формулирани за поддршка на здрави коски и зглобови. Збогатен со омега 3 масни киселини (EPA и DHA).

Здраво срце – Таурин, EPA и DHA за да помогнат во одржувањето на здрава срцева функција.

Уринарно здравје – Формулирана со баланс на минерали за да помогне во одржувањето на здравјето на уринарниот систем на возрасната мачка.

протеини од живина (сушени), растителни протеински изолати *, ориз, пченка, растителни масти, оброк од пченка, лињо целулоза, животински протеини (хидролизирани), влакна од цикорија, минерали, масло од соја, рибино масло, фруктолигосасахариди, хидролизат на квасец (извор на манан) , масло за чување, хидролизат на рак (извор на глукозамин), брашно од глава (извор на лутеин), хидролизат на ‘рскавицата (извор на хондроитин).
* L.I.P: избрани, лесно сварливи протеини со висока вредност.Аналитички состав

Сурова пепел 6.8%. Сурови влакна: 5.3%. Масти и масла: 19%. Влажност: 0%. Протеини: 34%.

Хранливи адитиви во 1кг.
витамин А (29.300 IU / кг), витамин Д3 (800 ИЕ / кг), железо (40 мг / кг), јод (4 мг / кг), бакар (6 мг / кг), манган (51 мг / кг), цинк (154 мг / кг), селен (0,08 мг / кг), Л-карнитин (200 мг / кг), таурин (3 г / кг).
Конзерванси – антиоксиданти.

Земја на потекло: ЕУ

en_USEnglish
0