October 27, 2016

Папагал алкохоличар од Кавадарци – хит на социјалните мрежи

Погледнете нешто несекојдневно кое стана хит на социјалните мрежи Папагал нимфа од Кавадарци пие ракија.
October 22, 2016

Англиски Булдог кој предупредува девојче од хорор филм стана хит на интернет

Додека ја гледа сцената каде девојче спие само во кревет и е загрозена (незнаејќи дека го снимаат), мислејќи […]
September 3, 2016

СМЕШНО! Погледете го мачето кое гледа хорор филм

Погледнете го мачето како му е додека гледа хорор филм.
August 14, 2016

Љубов е…

Еве како кучињата ја искажуваат нивната љубов!
August 2, 2016

Кога има 3 врапчиња на гранка и едно фатите, колку остануваат? Виц/скеч

Сакаме да ве расположиме малку ова утро со еден виц кој тимот на пет шоповите и емисијата за […]
July 31, 2016

Куче кое каса кога му се покажува средниот прст

Ова кученце не сака никој да му го покажува средниот прст, и кога некој тоа ќе го направи […]
July 30, 2016

Маченцето прескокнува кафези за да биде до своето пријателче

Ова прекрасно маченце успева да се искачи од нејзиниот стаклен кафез и да се префрли во соседнио се […]
July 30, 2016

Бездомно куче спаси штотуку родено фрлено бебе

Неверојатен инцидент! Едно куче-бездомник од Оман пронашло и спасило новороденче кое го однело во болница. Еве што се […]
July 28, 2016

Најтажната поларна мечка во светот – Видео

Ова е најтажната поларна мечка во светот која се вика Пица и се наоѓа во трговски центар во […]
July 27, 2016

Прекрасен натпис

Кога би се однесувале и ние како животните, светот би бил подобро место за живеење!
July 27, 2016

Братчето ја кодоши сестрата – Ќе ве насмее до солзи

Братчето ја кодоши сестрата – Ќе ве насмее до солзи Погледнете го видеото, и доколку Ви се допаѓа […]
July 27, 2016

Каков човек треба да бидеш за да сакаш да убиеш мали невини суштества???

Каков човек треба да бидеш за да сакаш да убиеш мали невини суштества??? Милениците нас не сакаат премногу […]
July 22, 2016

Погледнете како кучето му се извинува на сопственикот. ПРЕКРАСНО!

Извинување на годината. Погледнете како ова прекрасно куче му се извинува на неговиот сопственик. Прекрасно, зар не?
July 22, 2016

Како можете да го препознаете полот на вашиот папагал – тигрица

Како можете да го препознаете полот на вашиот папагал – тигрица Погледнете на фотографијата:
July 21, 2016

КОШМАР ЗА РОДИТЕЛИТЕ! Доберман ја зграпчил нивната 17 месечна ќерка

Шарлота имала само 17 месеци кога нејзините родители се одлучиле да вдомат милениче од расата Доберман и му […]
July 20, 2016

Многу љубов во едно видео

Ова видео е само еден доказ колку милениците не сакаат! Погледнете:
July 17, 2016

Хуманоста на дело – Го спаси малото маченце да не се удави

Ова е дело на кое многу луѓе можат да завидуваат. Не секој од нас има хуманост / или […]
July 6, 2016

Кога едноставно ги сакаш животните од раѓање

Кога едноставно ги сакаш животните од раѓање. Видеото е прекрасно да се погледне…
June 23, 2016

Позитива на денот: Како би сакале да работите со панди?

Како би сакале да работите на ова прекрасно место, опкружени со панди околу Вас?
June 20, 2016

Змија отровница нападна девојче, но нејзиното куче ја спаси и се бори за живот

Пред неколку месеци семејството Де Лука од Флорида го спасиле германскиот овчар Хас од шинтерската служба. Набргу Хас ја […]
June 3, 2016

Преслатко куче пронаоѓач

Ова прекрасно куче е дресирано да ги усреќува луѓето со тоа што им ги наоѓа нивните изгубени предмети […]
June 1, 2016

Најубавиот персиски мачор во светот е од Македонија!

Персискиот мачор Ахил од Крушево, Македонија стана ШАМПИОН на интернационалниот натпревар кој се одржа во Варна на 28 […]
May 11, 2016

View Order

April 22, 2016

Куче кое сака да јаде

Гледајте го разговорот за храна, како еден човек му прави “форес” на едно куче =).
April 22, 2016

Лавчето Кристијан

Ова е приказна за лавчето Христијан. Двајца браќа вдомиле во нивниот дом лавче на кое му го дадоа […]
April 22, 2016

ПРОДАЖБА на КУЧИЊА !!!

Прочитајте го текстот ПРЕКРАСЕН Е! … ПРОДАЖБА на КУЧИЊА !!! Сопственикот на една продавница на вратата ставил натпис […]
April 22, 2016

Честа промена на водата во аквариум

Еве одговор на некои прашања и дилеми кои се поврзани со рибите и водата во аквариумите: Во аквариумите покрај […]
April 6, 2016

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница