Занимливости

February 8, 2018
02

ДЕВОЈЧЕ КОЕ ИЗРАСНАЛО СО ГОРИЛА. Нивната средба по 15 години го расплака светот (Видео)

Бимс и Дијалта уште како мали биле згрижени и спасени од сигрна смрт. Се работи за две горили […]
October 27, 2016
apgal2-618x330

Папагал алкохоличар од Кавадарци – хит на социјалните мрежи

Погледнете нешто несекојдневно кое стана хит на социјалните мрежи Папагал нимфа од Кавадарци пие ракија.
October 22, 2016
002

Англиски Булдог кој предупредува девојче од хорор филм стана хит на интернет

Додека ја гледа сцената каде девојче спие само во кревет и е загрозена (незнаејќи дека го снимаат), мислејќи […]
September 3, 2016
003-1

СМЕШНО! Погледете го мачето кое гледа хорор филм

Погледнете го мачето како му е додека гледа хорор филм.
August 14, 2016
untitled-1-850x750

Љубов е…

Еве како кучињата ја искажуваат нивната љубов!
August 2, 2016
12238344_1491181014519571_948105981359873677_o

Кога има 3 врапчиња на гранка и едно фатите, колку остануваат? Виц/скеч

Сакаме да ве расположиме малку ова утро со еден виц кој тимот на пет шоповите и емисијата за […]
July 31, 2016
002

Куче кое каса кога му се покажува средниот прст

Ова кученце не сака никој да му го покажува средниот прст, и кога некој тоа ќе го направи […]
July 30, 2016
001-7

Маченцето прескокнува кафези за да биде до своето пријателче

Ова прекрасно маченце успева да се искачи од нејзиниот стаклен кафез и да се префрли во соседнио се […]
July 30, 2016
003-5

Бездомно куче спаси штотуку родено фрлено бебе

Неверојатен инцидент! Едно куче-бездомник од Оман пронашло и спасило новороденче кое го однело во болница. Еве што се […]
July 28, 2016
002-6

Најтажната поларна мечка во светот – Видео

Ова е најтажната поларна мечка во светот која се вика Пица и се наоѓа во трговски центар во […]
July 27, 2016
005

Прекрасен натпис

Кога би се однесувале и ние како животните, светот би бил подобро место за живеење!
July 27, 2016
003

Братчето ја кодоши сестрата – Ќе ве насмее до солзи

Братчето ја кодоши сестрата – Ќе ве насмее до солзи Погледнете го видеото, и доколку Ви се допаѓа […]
July 27, 2016
005

Каков човек треба да бидеш за да сакаш да убиеш мали невини суштества???

Каков човек треба да бидеш за да сакаш да убиеш мали невини суштества??? Милениците нас не сакаат премногу […]
July 22, 2016
mqdefault

Погледнете како кучето му се извинува на сопственикот. ПРЕКРАСНО!

Извинување на годината. Погледнете како ова прекрасно куче му се извинува на неговиот сопственик. Прекрасно, зар не?
July 22, 2016
002

Како можете да го препознаете полот на вашиот папагал – тигрица

Како можете да го препознаете полот на вашиот папагал – тигрица Погледнете на фотографијата:
July 21, 2016
005

КОШМАР ЗА РОДИТЕЛИТЕ! Доберман ја зграпчил нивната 17 месечна ќерка

Шарлота имала само 17 месеци кога нејзините родители се одлучиле да вдомат милениче од расата Доберман и му […]
July 20, 2016
001

Многу љубов во едно видео

Ова видео е само еден доказ колку милениците не сакаат! Погледнете:
July 17, 2016
man-saves-kitten-752x440

Хуманоста на дело – Го спаси малото маченце да не се удави

Ова е дело на кое многу луѓе можат да завидуваат. Не секој од нас има хуманост / или […]
July 6, 2016
005

Кога едноставно ги сакаш животните од раѓање

Кога едноставно ги сакаш животните од раѓање. Видеото е прекрасно да се погледне…
June 23, 2016
001

Позитива на денот: Како би сакале да работите со панди?

Како би сакале да работите на ова прекрасно место, опкружени со панди околу Вас?
June 20, 2016
001

Змија отровница нападна девојче, но нејзиното куче ја спаси и се бори за живот

Пред неколку месеци семејството Де Лука од Флорида го спасиле германскиот овчар Хас од шинтерската служба. Набргу Хас ја […]
June 3, 2016
1100

Преслатко куче пронаоѓач

Ова прекрасно куче е дресирано да ги усреќува луѓето со тоа што им ги наоѓа нивните изгубени предмети […]
June 1, 2016
003

Најубавиот персиски мачор во светот е од Македонија!

Персискиот мачор Ахил од Крушево, Македонија стана ШАМПИОН на интернационалниот натпревар кој се одржа во Варна на 28 […]
April 22, 2016
hrana2

Куче кое сака да јаде

Гледајте го разговорот за храна, како еден човек му прави “форес” на едно куче =).
April 22, 2016
kristijan 2

Лавчето Кристијан

Ова е приказна за лавчето Христијан. Двајца браќа вдомиле во нивниот дом лавче на кое му го дадоа […]
April 22, 2016
kuce

ПРОДАЖБА на КУЧИЊА !!!

Прочитајте го текстот ПРЕКРАСЕН Е! … ПРОДАЖБА на КУЧИЊА !!! Сопственикот на една продавница на вратата ставил натпис […]
April 22, 2016
goldfish-wallpaper-aquarium-300x200

Честа промена на водата во аквариум

Еве одговор на некои прашања и дилеми кои се поврзани со рибите и водата во аквариумите: Во аквариумите покрај […]